Detox, očista, pôst: 6 signálov, že ich vaše telo potrebuje!

Očista, detoxikácia, pôst. Akékoľvek slovo použijeme, je dobré, ak svojmu telu pravidelne doprajeme odľahčenie, a pomôžeme mu očistiť sa. Varovné signály toho, že naozaj potrebujeme vnútri upratať sú napr. :

  • únava a nedostatok energie
  • bolesť hlavy
  • nespavosť
  • výkyvy nálady
  • vyrážky
  • zápcha a tráviace ťažkosti

Mám rada túto starú overenú pravdu: Svoje telo treba počúvať! Najlepšie stále, nie len vtedy, ak už kričí. Ak ste teda spozorovali na sebe niektorý zo signálov, je čas očistiť sa!

Na detox nepotrebujete žiadne zázračné elixíry či tabletky s veľkým farebným nápisom DETOX. Očistiť sa dá aj správnou kombináciou ovocných a zeleninových štiav, ideálne doma odšťavených.

Ak by ste predsa len chceli siahnuť aj po niečom doplnkovom, potom kombinácia chlorella, spirullina a zelený jačmeň nesklame. Okrem iného obsahujú chlorofyl, ideálna pomoc pri prekyslení organizmu. Enzýmy, probiotiká a prebiotiká sú zase potrebné pre zdravú miroflóru v našich črevách.

A k očiste ešte jedna dôležitá info. Našimi hlavnými detoxikačnými orgánmi sú pečeň, obličky, koža, pľúca, lymfatický systém a hrubé črevo. Každý sa však „očisťujeme“ cez niečo iné, niektorý z orgánov zaberie viac.

Niekto sa čistí cez pleť, takže počas detoxu očakávajte jej zhoršenie. Ten, kto sa čistí cez hrubé črevo, či obličky, pripravte sa na častejšiu návštevu WC.

Všetko sa to však dá zvládnuť a výsledok stojí za to!

Zdieľajte a lajkujte: